Je vašim dětem ZIMA V BAZÉNU?

zima

Přikládáme pár osvědčených rad, jak zvládnout chladnější vodu a dopřát dětem tepelný komfort.
1.OBLÉKEJTE PŘIMĚŘENĚ – přiměřené oblékání dětí je nedílnou součástí pravidelného otužování. Mnozí rodiče se drží zásady, že více je lépe, než méně a nerespektují signály, které nám děti vysílají (sundávají rukavice, nechtějí svetřík …). Je potřeba si uvědomit, že děti se více pohybují, mají rychlejší krevní oběh a tak se i rychleji zahřejí.
2.OTUŽUJTE PŘI VEČERNÍM KOUPÁNÍ – nechejte děti před koupání svlečené, nenapouštějte zbytečně teplou vodu do vany (tak jako se to líbí vám), při sprchování použijte na závěr vlažnou sprchu. A víte kolik by měla mít teplotu voda ve vaně? Ideální je, když se postupným otužováním-pomalým ochlazováním tak, aby to dětem bylo příjemné dostanete na 33°C.
3.VYZKOUŠEJTE PLAVECKOU ČEPICI – nejvíce tepla ztrácíme hlavou, pokud sobě, nebo dítěti nasadíme silikonovou plaveckou čepici, ihned se nám zda voda i vzduch v místnosti teplejší.

Pokud navštěvujete s dětmi chladnější bazén, nebo se vám nedaří je pravidelně otužovat, dětem je stále zima a plavání si neužívají. Doporučujeme vyzkoušet a zakoupit: NEOPREN, který zabraňuje prochladnutí, neomezuje v pohybu a děti si to tak více užijí!

Na našem eshopu (shop.nekky.cz), můžete neopreny i plavecké čepice zakoupit, v našich centrech si je můžete i vyzkoušet.

OTUŽILÉ DÍTĚ JE ZDRAVĚJŠÍ A ODOLNĚJŠÍ :-)