Láskyplné doteky dětem prospívají

IMG_6414

Láskyplné doteky jsou pro tělesnou a duševní pohodu kojence nezbytné a i z tohoto pohledu jsou masáže velmi účinnou ozdravnou metodou. Je prokázáno, že i nedonošené děti se vyvíjejí rychleji, jsou-li pravidelně masírovány. Žádný ze smyslů nepřináší tak bezprostřední prožitek jako hmat. Hmatové vjemy se zapisují přímo do nitra lidské duše. Každý dotyk vyvolává nějaké emoce.

„Žádného mazlení pro dítě v počáteční době jeho života není dost. Pocit bezpečí, které dítěti dává, zůstává mu pro celý život.“ Prof. MUDr. Josef Švejcar, DrSc.

V zemích, kde mají masáže velkou tradici, se také masáže kojenců pokládají za běžnou součást péče o dítě. Řada prvků, které jsou začleněny do našich kurzů, vychází právě z těchto principů.

A jak masáže probíhají u nás?

V našich KURZECH MASÁŽÍ vás postupně naučíme sestavu velmi jemného a citlivého masírování celého těla děťátka. Masáží můžete uvolnit napětí, zlepšit prokrvení, uspokojit psychickou potřebu miminka, ale také zabránit bolesti bříška. Ke zvláčnění pokožky používáme vysoce kvalitní přírodní masážní oleje firmy Hadek. K uvolnění a prohloubení relaxace pouštíme dětskou relaxační hudbu. Vyzkoušíme si nejrůznější vůně a společně si odpočineme.

Děti si masáže skvěle užívají a maminky oceňuji lepší usínání a společnou relaxaci :-)

Pokud chcete tento program se svými drobečky absolvovat, otvíráme nový kurz, který je určen pro tři děti:

V centru Nekky I (v městských lázních) v čtvrtek 28.3.2019 v 16:00 hod. objednat se můžete na tel.č. 736 520 409

V centru Nekky II (na Jižních Svazích) v pátek 5.4.2019 ve 10:00 hod. objednat se můžete na tel.č.736 520 494

Cena kurzu je 450Kč (tři lekce)

Těšíme na vás a vaše děti

Tým Nekky