Péřová zavinovačka

max 2

Víte proč je dobré používat péřovou zavinovačku? Peří je přírodní materiál, nabízí miminku ideální teplotní komfort, v létě chladí – odvádí teplo a v zimě příjemně hřeje. Z našich zkušeností víme, že pokud dítě leží v létě na péřové zavinovačce, je mu mnohem lépe, než na umělé. Ideálně naplněná péřová zavinovačka je pro dítě příjemně měkká a zajišťuje mu dostatečně ohraničený prostor a miminko se tak cítí v bezpečí. V děloze má miminko velmi omezený měkký prostor, ale zároveň teplo, bezpečí a přesně dané hranice.

V prvních týdnech života potřebují děti hodně kontaktu s maminkou, cítit ji, slyšet její hlas, vnímat tlukot srdce a jejích dech. Po devíti měsících strávených společně, potřebují děti ujistit, že tu jste a jste tu stále pro ně.

Pro získání pocitu jistoty a vybudování vzájemné důvěry, doporučujeme děti hodně chovat, nosit, pokládat si  je na hrudník (ideální přímo kůže na kůži), není pravdou, že miminko „rozchováte“, ale naopak jej zklidníte.

Chování a nošení, na kterém je skvělé, když se podílí i tatínci, zlepšuje adaptaci miminka na svět a pomáhá navázat úžasné a jedinečné, láskyplné pouto.
Na kočárek i postýlku si musí většina miminek postupně zvyknout, některé děti mají strach a neumí ihned zvládat pocit odloučení a samoty. Učte je to postupně, nenechávejte je tam “vyplakat“.

Důležité také je, aby tam miminko mohlo zaujmout vhodnou polohu, cítilo se bezpečně a pohodlně.  Pocit jistoty se u mnohých odvíjí v návaznosti na nitroděložní vývoj, kde byly děti uloženy ve schoulené poloze, v měkké plodové vodě a děloha byla potřebnou hranicí - přiměřeně omazovala pohyb.

Ke spánku a relaxaci ukládejte děti na měkké a lehce zvýšené podložky (nikdy neukládejte děti ke spánku na bříško).  Ideálním pomocníkem je přiměřeně měkké HNÍZDEČKO (péřové, nebo z umělého vlákna), nebo PÉŘOVÁ  ZAVINOVAČKA.

Častým dotazem maminek je, jak dlouho mají děti spát na měkkém? Z našich mnohaletých a „mnohadětných“ zkušenostech víme, že v průběhu růstu miminka se z péřové zavinovačky stane podložkou na spaní a následně pak velký polštář v postýlce. A co s hnízdečkem? Vzhledem k přiměřené náplni je hnízdečko výborným polštářkem nejen do postýlky, ale i do větší postele.

Pokud dítěti po porodu vytvoříme podobné podmínky, bude lépe spát a adaptovat se na svět. Novorozenec se cítí v omezeném prostoru bezpečně a klidně, lépe usíná, dobře spí a netrpí bolestmi bříška a nadýmáním. Zavinovačky můžete zakoupit na recepci Nekky, nebo přes náš eshop http://shop.nekky.cz/32-zavinovacky za cenu 1.099Kč