Co je MINIŠKOLIČKA NEKKY?

IMG_0983-600x450

S organizací miniškoliček jsme začali v roce 2000 ještě v centru na Lešetíně. Miniškoličky nyní nabízíme v dopoledních hodinách v úterý a ve čtvrtek v městských lázních ve Sportcentru. Většina dětí chodí zpravidla jeden den v týdnu, někteří dvakrát.

Cílem a hlavní náplní činnosti je příprava dětí na vstup do mateřské školky. Děti se v malém kolektivu (maximálně 12), pod vedením dvou zkušených a odborně vyškolených tet (instruktorek) učí:

  • postupně zvládnout odloučení od rodiče (začínáme postupně a bez stresu)
  • samostatnost při oblíkání, stolování
  • základní hygienické návyky
  • spolupracovat v kolektivu, umět se prosadit, hrát si, komunikovat s ostatními…

Každý týden mají děti připravený zajímavý program zaměřený na rozvoj jednotlivých dovedností.

A jak vypadá takové dopoledne? Než se ráno všechny  všichni sejdou, můžou si samostatně pohrát … kočárky, motorky a domeček jsou nejoblíbenější. Na krátké společné cvičení, básničky, nebo tanečky nesmí tety nikdy zapomenout. To se líbí všem. Pak následuje nezbytná toaleta, hygiena a svačinka, co připravila maminka.

Každá lekce je jedinečná a je na ní připravené speciální zaměstnání. Děti se učí rozvíjet všechny smysly pomocí nových básniček, písniček, vhodné stimulace jemné, hrubé motoriky a rozumového vývoje. Na závěr každé školičky děti předvedou rodičům, co nového se naučily, dozvěděly a odnesou si výtvor, co si vyrobily.

A víte, jaké jsou nejoblíbenější lekce? Vařící, nakupovací a pohádková.

Pár základních informací:

Cena, závisí na počtu lekcí v aktuálním bloku, základní 100 Kč/hodina.

Jak se přihlásit? zájemci volejte do NEKKY I. tel. č. 736 520 409