Jak používat aromalampu a jak si provonět domácnost bez chemie?

aromaterapie

Čas Vánoc se kvapem blíží. Den, který se pomalu zkracuje, svádí užívat si tepla domova v podobě svíček. Víte, co vše unikne s kouřem svíčky u vás doma? A, že ne všechny svíčky jsou vhodné ne-li škodlivé? Vonné svíčky jsou stejně škodlivé jako kouř z cigaret. Pokud už je používáte, zajistěte dostatečný přísun vzduchu do místnosti, ale ne do průvanu. Svíčka by neměla hořet dýl jak čtyři hodiny a po jejím zhasnutí vyvětrat místnost .Jenže, co dělat, když mi ženy tak máme rády mihotání světýlek. Vybírejme proto svíčky nejlépe z včelího vosku, nejen zdravě hoří, ale i příjemně voní.

Ale především, o čem bych ráda napsala…je používání hodně oblíbených aromalamp. Důležitější než samotná aromalampa je spíš způsob jejího použití. Miska by měla být  dostatečně hluboká, voda v ní teplejší a správné dávkování éterického oleje.

Je spousta výrobců éterických olejů, nám se v Nekky osvědčily oleje od Karla Hadka , které jsou přírodní, příjemné a cenově dostupné.

Využití EO je spousta, vždy dbejte na správné dávkování a co jednomu voní, druhému může být nepříjemné. Proto opatrně!! Je dobré se podrobně seznámit s účinky jednotlivých silic. Tyhle veškeré informace naleznete v katalozích pana Hadka nebo na webových stránkách. V našem centru Nekky je nejoblíbenější vůně směs Aromababy, v období chřipkových epidemií používáme směs Virosan, Aromaclima. Z bezpečnostního hlediska, používáme pár kapek na mokrou plenku, kterou položíme na radiátor nebo při úklidu stolečků a krmících židliček. Tento způsob použití doporučujeme i doma u malých dětí. I tady platí..méně je někdy více.

A co by to byly Vánoce bez Ježíška…už pár let k nám plíživě line EO Ježíšek https://www.nekky.shop/p/karel-hadek-jezisek-seo 

tak i jeho příjemná varianta ve formě koupelového oleje a jeho sprchová sestřička Hvězda. A až přijde ten opravdový…tak jistě potěší každé děťátko a maminku přírodní dárečky na jejich pokožku. Až 60% krémů, mycích prostředků se vstřebává do pokožky. Dávejte dětem to nejlepší už od narození, nezatěžujte pokožku chemii v podobě parabel, silikonů, pěnidel..atd. Nástup účinků přírodní kosmetiky je pozvolný, ale zase déle vydrží. Proto nejen při nakupování potravin, kde hlídáme éčka, zkusme i hlídat chemické koktejly, které jsou ukryté v krásných obalech, které nám sice zdobí koupelnu, ale pokožku totálně ucpe. Já sama používám kosmetiku pana Karla Hadka od roku 2007 a mohu říct, že jsem nakazila bělozelenou mánii nakazila celou firmu a dle vysokému zájmu o výrobky…tak i naše klienty, jak nejmenší tak i nejdůležitější…jejich maminky.

A ještě musím ještě pochválit vynikající Kokosový olej…nejen na vnitřní použití…na lačno každé ráno lžičku..ničí bakterie, kvasinky, mykózy, plísně, střevní parazity. Je toho mnohem víc co dokáže Kokosový olej..posiluje zuby a dásně, vyrovnává hladinu cukru v krvi, zlepšuje trávení…na pokožku od hlavy až k patě. Chvála Kokosovému oleji.

Wendy Babišová

Všechny éterické oleje a kosmetiku Karla Hadka zakoupíte na recepcích Nekky (nyní pouze přes okýnko), nebo přes náš e-shop https://www.nekky.shop/