Masáže pro těhotné

Masáže pro těhotné

relaxační masáž zad a šíje spojená s aromakoupelí nohou a reflexní masáží plosky

Cílem masáží je

 • odstranit napětí v oblasti ramen a šíje
 • uvolnění od bolestí zad a křížů
 • uvolnění svalů a smyslů pomocí éterických olejů
 • zmírnit otoky, napětí v nohou a zlepšit krevní oběh
 • pomocí reflexní masáže stimulovat vnitřní orgány

V jakém období je masáž vhodná?

Masáž je určená maminkám po čtvrtém měsíci těhotenství.

Cena

490 Kč / 60 minut

Masáž zad a šíje

Těhotným ženám masáž pomáhá lépe se vyrovnat se změnami probíhajícími v jejich těle v průběhu těhotenství, překonávat napětí a únavu. Je vhodná pro těhotné v různých stádiích těhotenství, nejlépe od 4. měsíce těhotenství. Je vynikající přípravou na porod, neboť díky masáži se uvolňuje napětí v těle a ve svalech.

Při masáži se uplatňují základní masážní postupy, ale velmi šetrně a jemně s dostatečným množstvím oleje. Vsedě s oporou se namasírujeme celá záda, ramena, krk a oblast mezi lopatkami. Takto je možno zdravou, těhotnou ženu masírovat téměř do porodu. Relaxační masáž má současně blahodárné účinky na miminko, neboť je stejně uklidňující a relaxační i pro něj.

Reflexní masáž chodidel

Mezi zónami na nohou a jim odpovídajícími orgány lidského těla existuje spojitost, která se projevuje reakcí na podnět (neboli tlak na určitý bod na chodidle). Masáž reflexních zón vede k rovnováze těla i duše. Reflexologie vychází z nauky o tlakových bodech a představují dostupně léčebnou metodu bez použití léků. Jsou to praktické a vždy dostupné léčebné metody použitelné v každodenním životě. Jsou vhodné ke zmírnění dlouhotrvajících i náhle vzniklých potíží. Působením tlaku na chodidlo, umožní zablokované energii volně proudit a obnovit rovnováhu. To vše vede k uvolnění těla.

Úleva může přijít takřka okamžitě. Pro těhotné maminky je to výborná věc, může se jim tímhle způsobem ulevit od bolesti, jelikož se těhotným nemůžou podávat léky. Ploska nohy, nárt, prsty, pata a okolí kotníku je tedy jakýmsi „tlačítkem“, které když stiskneme, zazvoní na druhém konci drátu, signál tak putuje po nervovém spojení přímo do orgánu nebo části těla, na kterou chceme působit. Těhotným ženám chodidla masírujeme jemněji, zejména oblast paty a kotníku, která ovlivňuje pánev a orgány v ní uložené.

Kdy nemasírujeme

 • při horečce
 • při užívání antibiotik
 • při kožním onemocnění
 • hned po jídle
 • při onemocnění křečových žil by neměla
  být prováděna masáž nohou

Jak se objednat?

Je nutné se předem objednat přímo na recepci NEKKY II (Valáchův Žleb 5371, Jižní Svahy, Zlín)

nebo na telefonu 736 520 494

Doporučujeme vzít si s sebou osušku.

K masážím pro těhotné doporučujeme