Historie

Už 19 let jsme s vámi u těch nejkrásnějších okamžiků…

Historie Baby Clubu NEKKY se začala psát v roce 1993, kdy jsme ve Zlíně ještě pod hlavičkou třineckého BC Kenny paní Evy Kiedroňové zahájili první kurzy plavání pro děti.

Od té doby protekla našimi bazény a vaničkami spousta vody ;-)

A dnes vám můžeme na základě mnohaletých zkušeností nabídnout opravdu komplexní podporu a programy od těhotenství, novorozeneckého věku vašich dětí, až po období odchodu do školy.

Pokud máte zájem, rozklikněte si jednotlivé roky a přečtěte si, jak se nám dařilo a co jsme dokázali:

2010

2010 – hodnocení roku, semináře & zajímavé akce

Hodnocení roku 2010

Rok 2010 byl klidnější než ten předešlý a tak jsme se mohli soustředit na zkvalitňování našich služeb. Naším nejdůležitějším úkolem opět bylo udržovat odbornost na nejvyšší úrovni, a proto jsme absolvovali mnohá školení a vzdělávací semináře.

Velký ohlas jsme v tomto roce zaznamenali v souvislosti s naší laktační poradnou. Rádi bychom proto touto cestou poděkovali paní Markétě Macků, laktační poradkyni z novorozeneckého oddělení Baťovy nemocnice, která u nás tuto poradnu vede, za krásný přístup a velkou pomoc všem maminkám, které se na nás obracejí. Ruku v ruce s laktační poradnou jde i půjčování odsávaček mateřského mléka a kojeneckých vah. Stali jsme se rentální stanicí firmy Medela a v současné době máme pro maminky k dispozici šest odsávaček.

Dalším úspěšným krůčkem bylo v tomto roce zahájení kurzů cvičení v herně centra II na Jižních Svazích. Pozitivní ohlasy, které sledujeme na našem facebooku, naznačují, že maminky, které se svými dětmi tyto kurzy navštěvují, jsou spokojené. Jsme rádi a děkujeme.

Velkou změnou prošlo v průběhu vánočních svátků centrum I na Hradské ulici. Čekala nás nejen výměna oken, která probíhala v celé budově městských lázní, ale zároveň proběhlo i malování celého centra a nejrůznější opravy, které v provozu není možno řešit. S tím souvisely rozsáhlé úklidové práce, včetně vypouštění bazénu a desinfekce všech prostor. Věříme, že se Vám tam bude dobře cvičit a plavat.

SEMINÁŘE 2010

 1. V lednu proběhl odborný seminář, zaměřený na oblast cvičení a programů pro děti od narození do předškolního věku. Soustředily jsme se především na podporu „ideálního“ pohybového vývoje, neboť nejnovější studie ukazují, že nesprávný vývoj svalů v kojeneckém věku je důvodem potíží pohybového aparátu v pozdějším věku.
 2. V únoru jsme absolvovali dvoudenní vzdělávací seminář, který probíhal formou workshopu. Na programu bylo zdokonalování instruktorů v technice jednotlivých plaveckých stylů, setkání s psycholožkou, přednáška PhDr. Pavly Kotyzové, zaměřená na týmovou spolupráci a komunikaci, přednáška týkající se psychomotorického vývoje dětí, při níž si pro nás fyzioterapeutka p. Žaludková připravila tři názorné kazuistiky a na závěr jsme si se zájmem vyslechli paní Mgr. Janu Hunákovou z centra rané péče Educo Zlín, která nás seznámila s novými vzdělávacími programy jejich centra.
 3. V říjnu jsme se zúčastnili akreditovaného semináře „Co je to Bobath koncept“, který pořádal Rehabilitační stacionář na Nivách. Prostřednictvím semináře jsme se dozvěděly spoustu praktických informací pro naši práci.
 4. V listopadu jsme poslali několik našich zástupkyň do Prahy na akreditovaný kurz „Odchylky psychomotorického vývoje dítěte“. Náplní kurzu bylo shrnutí obecných principů kineziologie a psychomotorického vývoje dítěte do jednoho roku. Velká část školení byla věnována patokineziologii a odchylkám ve vývoji dětí.
 5. Před koncem roku jsme stihli také pravidelné školení první pomoci, kterého se zúčastnili všichni pracovníci BC NEKKY. V praktických zkouškách jsme si zopakovali všechny základní postupy při poskytování první pomoci a byli jsme seznámeni s novinkami v této oblasti.
 6. V prosinci jsme se aktivně účastnily konference „Vývoj dítěte“, přednáška Kateřiny Francové, byla zaměřená na ukázky vhodné stimulace a motivace kojenců.

Kromě těchto vzdělávacích seminářů jsme v průběhu roku absolvovali několik školení, zaměřených vždy na určitý program naší činnosti.

AKCE 2010

 1. VODNICKÝ KARNEVAL
  V únoru proběhl tradiční vodnický karneval, na kterém se vše od masek až po soutěže točilo kolem vody a vodních radovánek.
 2. KARNEVAL v restauraci Flip
  V březnu následoval karneval na suchu. Restaurace Flip se opět zaplnila pestrými maskami a nálada byla pohádková.
 3. KURZY PRVNÍ POMOCI
  Na jaře i na podzim jsme opět pořádali praktické kurzy první pomoci, na nichž se rodiče dozvěděli spoustu užitečných rad a návodů, jak postupovat v případě úrazu či nemoci dětí.
 4. MAMI TRHY
  Bazárky s dětským zbožím si v tomto roce mezi maminkami získaly velkou oblibu. Prodávalo se nejen oblečení, ale i kočárky, potřeby pro kojence, sportovní vybavení pro větší děti a spousta jiných kvalitních věcí za skvělé ceny. Jsme rádi, že si maminky tuto akci oblíbily a už se všichni moc těšíme na novou sezónu. Vždyť děti stále rostou a s nimi i jejich potřeby.
 5. SBÍRKA OBLEČKŮ PRO NOVOROZENECKÉ ODDĚLENÍ BAŤOVY NEMOCNICE
  Naše spolupráce s Baťovou nemocnicí přinesla projekt ve formě sbírky oblečků nejmenších velikostí. Sešlo se nám jich hodně a kolektiv sestřiček byl velmi mile překvapen. Ještě jednou moc děkujeme všem maminkám, které ochotně a nezištně přispěly.
 6. NATÁČENÍ DVD „SESTRY V PRAXI“
  Spolupráce BC NEKKY, firmy Huggies a Všeobecné zdravotní pojišťovny přinesla projekt, jehož výsledkem bylo velmi zdařilé DVD s názvem „Sestry v praxi“. Toto DVD je určeno pro rodiče nově narozených miminek pojištěných u Všeobecné zdravotní pojišťovny. Průvodcem úskalími prvního roku života je Kateřina Francová spolu se třemi svými kamarádkami a jejich dětmi. Jak z pohledu odborníků, tak z pohledu maminek, probírají nejpalčivější strasti svých malých capartů a nabízejí tak rady rodičům, kteří řeší stejné problémy.
 7. LETNÍ TÁBOR „NEKKY AKADEMIE“
  Dětský tábor roku 2010 nesl název NEKKY AKADEMIE a probíhal tradičně na horské chatě Soláňka. Jeho tématem byly tentokrát jednotlivé složky záchranného systému. Děti nahlédly do základů první pomoci, vyzkoušeli si práci hasičů, záchranářů i policie. Byl to týden plný nevšedních zážitků a ohlasy byly velmi kladné a nadšené.
 8. SOUTĚŽ „HUGGIES LITTLE SWIMMERS CUP“
  Celé léto jste spolu s naším baby clubem a s plavacími plenkovými kalhotkami Huggies mohli soutěžit o nejsympatičtějšího plaváčka. 3. místo ve Zlínském kraji získal náš vodníček Matýsek, který se spolu s maminkou zúčastnil velkého finále.
 9. SOUTĚŽ S NESTLÉ
  Na podzim jsme rozjeli další soutěž, tentokrát s firmou Nestlé. Maminky až do konce roku nosily doklady od nakoupených dětských výživ této značky a soutěžily tak nejen za sebe, ale i za nás. Zda se nám společnými silami podařilo zvítězit a vyhrát 15.000,- Kč, se dozvíme v průběhu ledna 2011. Všichni věříme, že budeme mít štěstí a peníze budeme moci použít na slíbené nové vybavení dětských koutků a nákup nových ohrádek.
 10. KŘEST KNIHY „ROZVÍJEJ SE DĚŤÁTKO“
  Na konci roku jsme stihli uspořádat velmi milou akci, kterou byl křest nové knihy paní Evy Kiedroňové „Rozvíjej se děťátko“. Tato publikace je zaměřena na všestranný psychomotorický vývoj dítěte do jednoho roku věku a během prvních několika dnů si získala uznání nejen u rodičů, ale i mezi odborníky.
 11. MIKULÁŠSKÁ BESÍDKA
  Mikuláše, anděla i čertíky jsme, jako každoročně, přivítali v restauraci Flip. Děti dostaly nadílku, tancovaly, soutěžily a zpívaly koledy.

NOVINKY 2010

 1. FACEBOOK
  I my se snažíme udržet rychlé tempo, které udává moderní technika a tak vznikl na jaře náš facebook. Jsme moc rádi, že si získal své příznivce, a že vám tímto způsobem můžeme být ještě blíž. Těšíme se na všechny nové přátele tohoto způsobu komunikace.
 2. CVIČENÍ NA JS
  Dalším úspěšným krokem se v tomto roce stala úprava herny na Jižních Svazích a zahájení kurzů cvičení v těchto prostorách. V nadcházejícím roce zde plánujeme také fungování miniškoličky a věříme, že proběhne stejně úspěšně jako kurzy cvičení.
 3. PRAVIDELNÉ TÉMATICKÉ AKCE
  Od září jsme v našich centrech zavedli novou tradici v podobě pravidelných dvoutýdenních akcí, při níž rodiče seznamujeme s firmami, jejichž výrobky či služby považujeme za kvalitní. Součástí této akce je většinou také možnost využití slev na nabízené zboží. Kromě firem, se kterými spolupracujeme dlouhodobě (kosmetika Karel Hadek, Weleda, internetový server www.rodinavezline.cz) jsme touto cestou zahájili spolupráci s těmito firmami:

  • Dětské boty
  • Biomarkety U zeleného stromu
  • Art foto
 4. VÝLETY MATEŘSKÝCH CENTER
  Nově jsme také začali organizovat plavecké výlety pro mateřská centra z okolí Zlína. Maminky s dětmi si mohou prohlédnout centrum a bazén na Jižních Svazích, vyzkoušet ukázkovou lekci plavání a posedět u kafíčka na recepci.
 5. PŘESUN PROGRAMU „PÉČE O DÍTĚ“
  Od podzimu jsme přesunuli kurzy pro těhotné maminky „Péče o dítě“ do centra I na Hradské ulici. Maminky tak mají možnost prohlédnout si prostory bazénu a herny a také nakoupit potřeby pro miminko (kojící polštáře, zavinovačky …) přímo na místě.
 6. NOVĚ JSME NAVÁZALI SPOLUPRÁCI s:
  • p. Monikou Žaludkovou z rehabilitačního oddělení Baťovy nemocnice, v rámci přednášek na vzdělávacích seminářích, a také prostřednictvím konzultací s naší poradnou psychomotorického vývoje
  • p. Janou Křemenovou, která přesunula své kurzy psychoprofylaxe pro těhotné maminky našich prostor a v prostorách herny na Jižních Svazích zahájila cvičení na balónech pro ženy všech věkových kategorií (www.janakremenova.cz)
  • p. Romanou Gogelovou, která zahájila v herně na Jižních Svazích kurzy cvičení a předporodní péče pro těhotné maminky
  • p. Petrou Stuchlíkovou, která využívá naše bazény k masážím WATSU a AQUAHEALING (www.centrumvitalio.cz)
  • Terezou Rudy, která v prostorech naší herny na Jižních Svazích zahájila kurzy angličtiny pro nejmenší (www.firststeps.cz)

SPOLUPRÁCE s:

 • MUDr. Evou Kalabusovou – pravidelné konzultace v oblasti novinek z pediatrie
 • panem Karlem Hadkem – konzultace v oblasti aromaterapie a kosmetiky
 • střediskem rané péče EDUCO – pravidelná víkendová plavání
 • rehabilitačním stacionářem na Nivách – pravidelné plavecké výlety
 • mateřskými školkami – kurzy plavání vždy na podzim a na jaře
 • Baťova nemocnice (novorozenecké oddělení) – laktační poradna
 • Záchranná služba Zlín – praktické kurzy první pomoci
 • MEDELA – prodej výrobků podporujících kojení a půjčování odsávaček mateřského mléka.
 • SZŠ Zlín – pravidelné exkurze v našich centrech pro žáky 2. ročníků, zaměřené na výuku manipulace

Chtěla bych poděkovat všem instruktorům za jejich práci. Díky výbornému týmu, který mi pomáhá, si mohu užít obě naše centra i jako maminka. Se synem Jonášem chodíme pravidelně plavat, cvičit a po malých krůčcích si užívat miniškoličky. Zúčastnili jsme se také akcí … od tábora až po Mikulášskou besídku.
Velký dík patří také všem rodičům a dětem, kteří pravidelně navštěvují naše aktivity.
Hodně štěstí, radosti a pěkných chvil s Vašimi dětmi Vám přeji za celý tým baby clubu Nekky,

Kateřina Francová

2009

2009 – hodnocení roku, semináře & zajímavé akce

Hodnocení roku 2009

Rok 2009 nám kromě celosvětové finanční krize přinesl i mnohé drobné radosti, menší i větší úspěchy a také velké životní události.

Úspěšně jsme prošli prvním rokem fungování našeho nového centra na Jižních Svazích. O slaný bazén byl velký zájem nejen z řad našich pravidelných plaváčků, ale také při víkendových rodinných plaváních.

Za velký úspěch považujeme vznik laktační poradny. Spolu s možností zapůjčení odsávaček mateřského mléka a zahájením prodeje veškerého zboží firmy Medela, to pro nás znamenalo velký krok ve snaze o ucelení našich služeb.

Řekne-li se však rok 2009, všem se nám vybaví především jedna důležitá událost. Bylo jí bezesporu narození malého Jonáška. Stal se ihned tváří BC Nekky a důkazem toho, že jeho maminka zvládla mimo tento nádherný úkol ještě celou řadu dalších věcí, jsou naše níže uvedené akce, novinky a aktivity.

OBLAST VZDĚLÁVÁNÍ INSTRUKTORŮ:

V rámci neustálého zvyšování odbornosti našich instruktorek, jak po stránce teoretické, tak také praktické, jsme v roce 2009 opět absolvovali několik vzdělávacích seminářů a odborných přednášek.

 1. VZDĚLÁVACÍ VÍKENDOVÉ SEMINÁŘE INSTRUKTORŮ
  Semináře proběhly dva. Jejich náplní byly kromě organizačních záležitostí především novinky v metodice plavání, v metodice cvičení a rozvojových programů pro děti. Praktickou částí těchto seminářů byly rozbory kazuistiky psychomotorického vývoje a plavecké techniky. Velmi hodnotná a přínosná byla také přednáška paní Stuchlíkové o homeopatii.
 2. SEMINÁŘ FIRMY MEDELA
  Na konci listopadu proběhl v centru II na Jižních Svazích seminář o kojení, který pro nás připravila firma Medela. V praktické části semináře nám byly blíže představeny všechny jejich výrobky podporující kojení, včetně odsávaček mateřského mléka.
 3. Dále jsme se zúčastnili:
  • v únoru 3. kongresu primární péče v Praze
  • v květnu X. pediatrického kongresu v Olomouci
  • v říjnu Neonatologických dnů v Luhačovicích
  • v listopadu na semináři pro dětské sestry a lékaře „Zlínská 4“ přednesla Bc. Kateřina Francová svůj příspěvek o psychomotorickém vývoji

NOVINKY 2009:

 1. KURZ „PLAVÁČEK“ NA JIŽNÍCH SVAZÍCH
  V lednu 2009 jsme zahájili program „Plaváček“ ve speciální vaně v centru II na Jižních Svazích. Tím se nám rozšířila kapacita volných míst pro nejmenší zájemce o plavání. Nejmenší plaváčci začali v průběhu roku 2009 plavat také ve větším slaném bazénu.
 2. MASÁŽE PRO TĚHOTNÉ MAMINKY
  Jde o relaxační masáž zad a šíje spojenou s aromaterapií nohou a reflexní masáž chodidel. Cílem masáží je odstranit napětí a bolesti zad, zmírnit otoky a napětí v nohou, zlepšit krevní oběh a pomocí reflexní masáže stimulovat vnitřní orgány.
 3. LAKTAČNÍ PORADNA
  Poradnu jsme zahájili na podzim. Vede ji vyškolená dětská sestra a laktační poradkyně, která maminkám pomáhá řešit veškeré problémy spojené s kojením, miminko zváží, vyhodnotí váhové přírůstky a pomůže také při ukončování kojení.
 4. PŮJČOVÁNÍ ODSÁVAČEK A PRODEJ VÝROBKŮ MEDELA
  Další novinkou roku 2009, která úzce souvisí se vznikem laktační poradny, se stalo půjčování odsávaček mateřského mléka a zahájení prodeje kompletní řady výrobků firmy Medela, podporujících kojení. Tato služba se během krátké doby stala velmi vyhledávanou a maminky ji velice oceňují.
 5. KLASICKÉ MASÁŽE
  Kromě masáží těhotných maminek jsme do naší nabídky zařadili také masáž klasickou. V nabídce je celková masáž, masáž zad a šíje nebo reflexní masáž chodidel. Dárkový poukaz na vybraný druh masáže mnozí zakoupili jako příjemný vánoční dárek pro své blízké.

AKCE 2009:

 1. KARNEVAL VE VODĚ
  Tradiční vodní karneval byl plný krásných masek, hudby, tanečků a vodních radovánek. Pořádali jsme ho opět v únoru na 25 m bazéně v městských lázních. Děti si připravily krásné kostýmy a bavily se, jako praví vodní nadšenci.
 2. KARNEVAL VE FLIPU
  Hned po vodním karnevalu následoval karneval na suchu. Voda sice chyběla, zato nechyběla diskotéka, soutěže, odměny a především spousta krásných pestrobarevných kostýmů.
 3. DĚTSKÝ DEN VE FLIPU
  Svátek dětí jsme oslavili opět společně. Tentokrát kostýmy vystřídaly balónky a dárečky. Opět jsme si zatancovali, zasoutěžili a příjemně se pobavili.
 4. KERAMICKÁ DÍLNA
  Na jaře jsme v herně na Jižních Svazích pořádali keramickou dílnu. Děti si nejen vyzkoušely práci s hlínou, ale také se o tomto materiálu a o jiných výtvarných technikách dozvěděly spoustu zajímavostí. Každý si domů odnesl svůj vlastní keramický výtvor.
 5. POHÁDKOVÝ PŘÍBĚH MAUGLÍ
  Velmi milé představení o malém chlapci, kterého vychovala divoká zvířata. Za pomoci loutek a především s aktivním přispěním zúčastněných dětí sehrál tuto pohádku strejda Martin s tetou Míšou. Děti ochotně přijaly úlohy opiček či malých vlčat. Pohádku jsme uváděli na jaře i na podzim.
 6. PRAKTICKÉ KURZY PRVNÍ POMOCI
  Ve spolupráci se záchrannou službou Zlín jsme v červnu a v listopadu pro rodiče uspořádali praktické kurzy první pomoci. Dozvěděli se zde celou řadu důležitých a potřebných informací o dětských úrazech a nemocech. V praktické části si všichni vyzkoušeli resuscitaci dětí i dospělých. K výraznému zkvalitnění této praktické části nám posloužily nové modely, které jsme zakoupili z poskytnuté dotace Fondu zdraví statutárního města Zlína. Díky těmto modelům byl nácvik resuscitace opravdu názorný. Kurzy měly velký úspěch a rodiče se po jejich absolvování cítí lépe připraveni na eventuální nebezpečí.
 7. AKCE NA KOUPALIŠTI ZELENÉ
  V průběhu letních prázdnin jsme spolu s rádiem Zlín organizovali akce na koupališti Zelené. Pokud bylo špatné počasí, přesouvaly se akce do městských lázní. Léto nám ale ve většině případů přálo, a tak si mohly děti bez rozdílu věku užívat volna, sluníčka, vody a řádění. Probíhala vodní diskotéka, soutěže ve vodě i na suchu, závody v různých plaveckých stylech podle věku dětí. Prázdniny jsme si užili jako opravdoví plaváčci.
 8. NEKKY TÁBOR „NÁVRAT DO MINULOSTI“
  První týden v srpnu se na Solance konal Nekky tábor ve znamení minulosti. Děti se vrátily do dob pravěku a lovců mamutů, do Egypta nebo do středověku k rytířům a krásným dámám. Zažily pravou olympiádu a na jeden den se z nich stali opravdoví archeologové.
 9. MAMI TRHY
  Velkou odezvu měly bazárky, které jsme nazvaly mami trhy. Maminky si zakoupily stoleček v naší herně na Jižních Svazích a potom už samy prodávaly své zboží. Věci to byly většinou velmi kvalitní, značkové a málo obnošené, přitom však za příjemné a lákavé ceny. O bazárky byl velký zájem, a tak jsme je pořádali průběžně celý podzim.
 10. KURZY PLAVÁNÍ MATEŘSKÝCH ŠKOLEK
  Na jaře jsme plavali s MŠ pro děti se zrakovým postižením a na podzim jsme u nás po šest pátečních dopolední hostili mateřskou školu z Louk a z Prštného. Děti absolvovaly kurz plavání ve slaném bazénu na Jižních Svazích. Zpočátku byli ti menší bojácní, postupně se ale všichni osmělili a dělali opravdu úžasné pokroky. Přesto, že k nám měli dalekou cestu a museli jezdit autobusem, moc se jim plavání zalíbilo a na jaře pro ně připravujeme pokračovací kurz.
 11. PŘEDNÁŠKY O VÝŽIVĚ
  MUDr. Eva Kalabusová pro rodiče připravila zajímavé přednášky na téma výživy dětí kojeneckého a předškolního věku. Ukázalo se, že rodiče jsou v dnešní době velmi zodpovědní a kladou velký důraz na vhodnou stravu dětí v období jejich růstu. Nakonec se dostalo i na otázky týkající se očkování, což je dnes téma velmi diskutované.
 12. MIKULÁŠSKÁ BESÍDKA
  Tradiční zakončení roku a přivítání vánočních svátků se uskutečnilo v neděli 6. prosince ve Flipu. I letos přišel za dětmi Mikuláš se svými čertovskými pomocníky, vyslechl si spoustu krásných básniček a písniček, rozdal zasloužené odměny a na závěr si s námi při svíčkách zazpíval vánoční koledy.

SPOLUPRÁCE S:

 1. Univerzita Tomáše Bati – Bc. Kateřina Francová se opět podílela na výuce psychomotorického vývoje u porodních asistentek
 2. Baťova nemocnice (novorozenecké oddělení) – spolupráce probíhá v rámci naší nově otevřené laktační poradny
 3. EDUCO – pravidelně probíhají víkendová plavání pro handicapované děti
 4. Záchranná služba Zlín – praktické kurzy první pomoci
 5. MEDELA – na základě nově vzniklé spolupráce s touto firmou jsme začali prodávat výrobky podporující kojení a zahájili službu půjčování odsávaček mateřského mléka

2008

2008 – hodnocení roku, semináře & zajímavé akce

Hodnocení roku 2008

Jedním z hlavních cílů baby clubu Nekky na rok 2008 bylo vybudování NOVÉHO CENTRA NEKKY se speciálním bazénem. Díky výborné spolupráci s firmou Vinter, Centroprojekt a architektem Ing. Petrem Tutschem se nám podařilo vytvořit nové centrum, na velmi vysoké odborné úrovni v úžasně krátkém čase. V listopadu jsme zde zahájili provoz. Rodičům se líbí větší bazén a dětem teplá slaná voda, která je raritou v celém kraji.

Mezi další důležitý úkol patřilo prověřit a sjednotit vzdělání instruktorů v Nekky.To se nám povedlo, prostřednictvím CERTIFIKOVANÝCH zkoušek, které byly stanoveny k jednotlivým programům.

A co se nám ještě podařilo:

OBLAST VZDĚLÁVÁNÍ INSTRUKTOREK:

 1. SEMINÁŘ INSTRUKTOREK v Luhačovicích v únoru
  V pátek se konaly organizační porady pracovních skupin k jednotlivým programům. Padla spousta připomínek, zajímavých názorů a postřehů zvláště v oblasti plavání. V sobotu jsme se věnovaly komunikačním dovednostem s Mgr. Pavlou Kotyzovou a v odpoledních hodinách jsme si užily přednášku paní vizážistky.
 2. KURZ AROMATERAPIE
  V dubnu se děvčata zúčastnila v Ostravě kurzu aromaterapie, který vedl Karel Hadek. Získané informace a osobní zkušenosti využívají při kurzech masáží dětí a poradenské činnosti pro rodiče.
 3. PEDIATRICKÝ KONGRES
  V květnu jsme se zúčastnily v Olomouci dvoudenního pediatrického kongresu. Zaujaly nás zde hlavně nové informace, které se týkaly prevence zubních kazů u dětí a péče o dětskou pokožku.
 4. SEMINÁŘ MOTORICKÝ VÝVOJ DÍTĚTE
  V květnu jsme se zúčastnily semináře v Praze, který organizoval rehabilitační stacionář RL-CORPUS. Cílem semináře bylo naučit se vyslovit schopnost podezření na hybný problém dítěte v kojeneckém věku. V rámci praktických ukázek jsme se učily zhodnotit kvantitu a kvalitu psychomotorického vývoje předvedeného kojence.
 5. I. KONGRES NEKKY
  V květnu jsme uspořádaly I. kongres Nekky. Účast byla velká, přijely i instruktorky plaveckého clubu ze Slovenska. Přednášky byly zaměřené na první pomoc, novinky v pediatrii a aromaterapii. Nejvíce dotazů padlo při přednáškách z metodiky plavání dětí.
 6. SEMINÁŘ INSTRUKTOREK v srpnu
  Tentokrát proběhl vzdělávací seminář instruktorek v CENTRU Baby clubu NEKKY byl opět s mezinárodní účastí. Novinkou semináře byla i zvolená vzdělávací forma WORKSHOPŮ, díky které si každá z instruktorek zvolila workshop dle vlastní představy a pracovní náplně.
 7. ZLÍNSKÁ ČTYŘKA – pediatrické dny v Luhačovicích
  V listopadu jsme se vypravily do Luhačovic na seminář pro pediatry a dětské sestry. Mezi nejzajímavější patřila přednáška maminky dítěte, které onemocnělo Celiakií.
 8. PRAKTICKÝ KURZ PRVNÍ POMOCI
  Ve spolupráci se záchranáři ze Záchranné služby Zlínského kraje jsme uspořádali praktický kurz první pomoci, kde si instruktoři vyzkoušeli resuscitaci kojence, dítěte a dospělého. Na závěr kurzu jsme byli prostřednictvím záznamu telefonického hovoru seznámeni s linkou asistované resuscitace RZP, díky které mohou laici v krizové situaci sami začít s resuscitací za pomoci dispečera záchranné služby, jež je vede krok po kroku. Uvědomili jsme si jak je dobré, když si člověk může resuscitaci vyzkoušet „jen tak jako“, a proto plánujeme v příštím roce nabízet tyto semináře první pomoci i rodičům.
 9. ŠKOLENÍ INSTRUKTOREK
  Proběhlo několik jednodenních školení a konzultací novinek metodiky v oblasti:
  plavání v bazénu – VODNÍČEK, DELFÍNEK
  cvičení a programy – BROUČEK A KDO SI HRAJE….

NOVINKY 2008:

 1. NOVÉ CENTRUM NEKKY II.
  Bylo otevřeno v listopadu, vzniklo bez dotací a příspěvků města, po rekonstrukci prostor bývalého objektu kotelny na Jižních Svazích. Bazén o velikosti 10×5m s hloubkou 120cm, se slanou vodou, slouží pro výuku plavání dětí do 6let.
 2. VODNICKÝ KARNEVAL
  Pro naše nejstarší DELFÍNKY jsme zorganizovali na 25m bazéně speciální karnevalovou lekci. Děti nejdříve tančily a závodily na suchu a pak si vše vyzkoušely i ve vodě. Nejvíce se líbil koberec přes vodu a velká klouzačka.
 3. TÁBOR pro děti NEKKYWOOD studio
  Náplní letošního táboru pro děti, který se uskutečnil jako vždy na Soláňce byl film. Děti si vyráběly kostýmy, kulisy, psaly scénář a natáčely. Na závěr pobytu na Nekarovém večeru představily své filmy a nezávislá porota udělila Nekary těm nejlepším hercům, herečkám a filmu. Velké ocenění dostali i všichni instruktoři prostřednictvím děkovných zpráv, které přicházely už první večer po odjezdu dětí. Všechny děti totiž se svými rodiči usedli doma k televizi, aby se pochlubily, jaké skvělé filmy natočily.
 4. DELFÍNKOVÉ ČAROVÁNÍ, aneb Nekky ručníky
  V září na prvních lekcí čekalo naše dlouho-plavající Delfínky překvapení. Dostali speciální kačenku, z které si pod vodou vyčarovali krásný ručník Nekky. Moc se to všem líbilo a při čarování jen zářili.
 5. MIKULÁŠSKÁ DISKOTÉKA
  V prosinci jsme pro naše děti zorganizovali Mikulášskou diskotéku. Děti si zatancovaly, zasoutěžily, zazpívaly s Mikulášem do mikrofónů a na závěr zahrály na hudební nástroje vánoční koledy. A rodiče? Ti povzbuzovali, tančili a někteří i soutěžili v rodičovských soutěžích.
 6. NOVÉ PROGRAMY:
  MASÁŽE PRO DĚTI
  Díky velkému zájmu maminek jsme na podzim nabídli KURZY MASÁŽÍ PRO DĚTI. Kurzy organizujeme v Regíně v dopoledních hodinách pro miminka a odpoledne pro rodiče se staršími dětmi. Masáže vede teta Jitka, instruktorka s dlouholetou praxí, která je vystudovaná zdravotní sestra, absolvovala kurz aromaterapie, Reiki I. a II.. Maminky na kurzu oceňují pohodovou atmosféru a možnost vyzkoušet si i vlastní relaxaci.

SPOLUPRÁCE:

 • S EDUCEM – centrem ranné péče ve Zlíně. Během loňského roku se ve spolupráci s Educem uskutečnilo několik víkendových plavání s handicapovanými dětmi v našich centrech.
 • S MUDr. Evou Kalabusovou privátní dětskou lékařkou spolupracujeme v rámci zaškolování nových instruktorek a konzultacích nejrůznější problematiky z oblasti pediatrie.
 • Se ZÁCHRANÁŘI Záchranné služby Zlínského kraje při organizování kurzů první pomoci spojených s praktickým nácvikem resuscitace.
 • S Univerzitou Tomáše Bati nadále pokračuje spolupráce Kateřiny Francové prostřednictvím výuky předmětu Psychomotorického vývoje novorozenců a kojenců u třetího ročníku bakalářského studia porodních asistentek. V březnu se instruktorky aktivně zúčastnily konference porodních asistentek, která se konala na UTB. Přispěly jsme přednáškou Mateřské a otcovské aktivity k podpoře rozvoje psychomotorického vývoje.

A naše přání pro rok 2009?

 • Dostatek spokojených dětí a rodičů.
 • Udržovat a zvyšovat kvalitu nabízených služeb.
 • A hlavně abychom se všichni ve zdraví sešli u dalšího bilancování!

2007

2007 – hodnocení roku, semináře & zajímavé akce

Hodnocení roku 2007

Vzhledem k omezené kapacitě našich prostor a velkému zájmu o programy „plavání“ a „cvičení“ s dětmi se během roku 2007 značně zaplnily naše pořadníky. Je nám líto,že na vaničky děti čekaly několik týdnů a do bazénu měly starší děti velmi malou šanci se dostat.

Všichni si proto přejeme a snažíme se, aby se tato situace v roce 2008 zlepšila.

Našim cílem je vybudovat ještě jeden speciální bazén, který by byl určen pro „plavání“ batolat, předškoláků a handicapovaných dětí. Vzhledem k velmi nákladné a náročné investici nám držte palce, ať se to povede.

V roce 2007 se nám povedla spousta novinek:

VZDĚLÁVÁNÍ INSTRUKTOREK:

 1. SEMINÁŘ INSTRUKTOREK na Soláni v únoru

  V pátek jsme se zaměřily hlavně na novinky do programu CVIČENÍ. Probraly jsem co je vše možné zařadit do teoretických části pro maminky a jak lze využít pomůcky v naší herně. Mirka měla pro nás připravené ukázky pohádkových cvičení, zdravotních cviků a pohybových her pro děti.

  V sobotu jsme se věnovaly dopoledne rétorice s Mgr. Křemenovou a odpoledne novinkám v pediatrii a modelovým situacím v první pomoci. V otázkách první pomoci jsem velmi překvapily MUDr. Kalabusovou Evu, neboť jsme všechny uspěly na výbornou.

 2. PEDIATRICKÝ KONGRES v květnu jsme se zúčastnily v Olomouci dvoudenního pediatrického kongresu. Zaujaly nás zde hlavně nové informace, které se týkaly výživy dětí, očkování…
 3. SEMINÁŘ KENNY ZLÍN na Soláni

  V záři jsme se opět vypravily na dva dny do hotelu KOH-I-NOOR, kde se uskutečnil náš letos již druhý seminář. Věnovaly jsem se hodně plavání. Probraly jsem metodické osnovy pro děti do tři let a to ve vodě i na suchu. Do cvičení připravila Mirka a Zita ukázky práce s novými pomůckami a materiály.

  Děvčata z recepce si nesmírně chválila lektorku Mgr. Kotyzovou, která si pro ně připravila speciální seminář na téma „Jak mluvit, aby si lidé rozuměli…“

 4. ZLÍNSKÁ ČTYŘKA – pediatrické dny v LuhačovicíchV listopadu jsme se vypravily do Luhačovic na seminář pro pediatry a dětské sestry. Mezi nejzajímavější patřila přednáška Mgr. Martínkové zaměřená na komunikaci zdravotnického personálu s dětským klientem a gynekologická přednáška o významu očkování proti karcinomu děložního čípku.
 5. ŠKOLENÍ INSTRUKTOREK

  Proběhlo několik jednodenních školení a konzultací novinek metodiky v oblasti:
  - plavání v bazénu – VODNÍČEK, DELFÍNEK
  - cvičení a programy – BROUČEK A KDO SI HRAJE ….

  V prosinci proběhl seminář kazuistik psychomotorického vývoje, který byl velmi zajímavý a pro spoustu z nás obohacující.

NOVINKY 2007:

 1. NOVÉ vybavení HERNY NA CENTRU V říjnu se nám povedlo připravit pro děti překvapení v podobě nového zařízení a výzdoby naší herny v centru. Nábytek nám navrhla pí arch. Bánovská. Je velmi jednoduchý, ale účelný. Výzdobu děvčata tentokrát zvolila pohádkovou, a tak děti místo do herny chodí za KRTEČKEM. Teta Mirka ji hezky vylepila samolepkami z pohádky Krteček.
 2. NOVÉ vybavení RECEPCE

  Vzhledem k opakovanému přání rodičů vyřešit ukládání obuvi v recepci, byly vyrobeny nové botníky ve vstupu. Nové krmící židličky a pohodlná sedačka pro maminky doplnily hrací koutek.

  Připravujeme ještě vytvoření jídelního koutku pro děti a zvětšení pracovní plochy pro děvčata na recepci.

 3. NOVÉ PROGRAMY:
  • MIMI-TĚLOCVIK

   Díky a velkému zájmu maminek naučit se jak motivovat děti ke zvládnutí jednotlivých psychomotorických dovedností jsme zavedli jednotlivé ukázkové hodiny cvičení. Dětí je zde méně, lekce je hodně individuální, maminky se objednávají jednou za 4-6 týdnů a tak mohou přijít postupně téměř všechny.

  • MIMI-HERNA

   V odpoledních hodinách si prostorách miniškoličky mohou hrát maminky s dětmi do 18 měsíců. Mají možnost setkat se s jinými maminkami, probrat vzájemně své starosti i radosti, nebo jen tak si popovídat při kávě, při čaji. Mohou si naplánovat společný „SRAZÍK“ v bezpečném a pohodlném prostředí určeném jen pro ty nejmenší.

  • VÍKENDY S EDUCEM– centrem ranné péče ve ZlíněBěhem loňského roku se ve spolupráci s Educem uskutečnilo několik víkendových plavání s handicapovanými dětmi. Byli jsme se za nimi podívat na Všemině a několikrát přijali pozvání do našeho centra. Akce se nám, rodičům, dětem i tetám z Educa moc líbily a určitě je budeme opakovat i v dalších letech.
 4. SPOLUPRÁCE:

  S Univerzitou Tomáše Bati spolupracuje Kateřina Francová prostřednictvím výuky předmětu Psychomotorického vývoje novorozenců a kojenců u třetího ročníku bakalářského studia porodních asistentek.

  V březnu se instruktorky aktivně zúčastnily konference porodních asistentek, která se konala na UTB. Přispěly jsme přednáškou Zásady péče o novorozence s ohledem na znalost psychomotorického vývoje.

  V červnu jsme ve spolupráci s MUDr. Evou Kalabusovou zorganizovaly pediatrický seminář s Bc. Věrou Kováčikovou ředitelkou RL-Corpus, která velmi zajímavě odpřednášela vyšetření kojenců a hodnocení odchylek psychomotorického vývoje.

  Aktivně jsme se zúčastnily a seznámily jsme obvodní pediatry s naší činností hlavně v oblasti kurzů manipulace s dětmi a poraden psychomotorického vývoje.

  Nejvíce se všem líbila ukázka naší práce prostřednictvím krátkého filmu plavání dvouleté slepé holčičky Ivušky.

 5. OPRAVY V KENNY:
  • V září jsme s kamarády nově vymalovali vanovou místnost na žluto. Hernu jsme letos vymalovali na zeleno-žluto a je to velmi příjemné.
  • V šatnách na bazén se realizovala teta Mirka a namalovala na strop mráčky se sluníčkem a do pánské šatny hezkou žirafu.
  • V říjnu se nám povedlo dokončit nové vybavení herny a části recepce.
31. 12. 2007 přestáváme používat název Baby club KENNY Zlín
a od 1. 1. 2008 budeme používat název NEKKY baby club

2006

2006 – hodnocení roku, semináře & zajímavé akce

Hodnocení roku 2006

Rok 2006 byl pro nás hodně náročný, hlavně v soukromí spousty z nás se událo několik nepříjemných událostí. V pracovním životě se nás hodně dotkl náhlý odchod naší dlouholeté kamarádky, vyučující a spolupracovnice MUDr. Evy Sosnové.

Díky dobrému kolektivu vzájemné podpoře a pochopení všech jsme to zvládli.

Povedla se i spousta novinek:

VZDĚLÁVÁNÍ INSTRUKTOREK:

 1. CELOSTÁTNÍ SEMINÁŘ INSTRUKTOREK v lednu 06Byl zaměřený na předávání námětů hlavně v oblasti cvičení, díky skvělým ukázkám Doc.PhDr. V. Karáskové jsme si odnesly spoustu novinek. Kochleární implantát, byl název zajímavé přednášky a videa Marcely Procházkové.
 2. PEDIATRICKÝ KONGRES v květnu jsme se zúčastnily v Olomouci dvoudenního pediatrického kongresu. Zaujaly nás zde hlavně nové informace, které se týkaly očkování dětí, novinky v léčbě atopických ekzému.
 3. SEMINÁŘ NA TÉMA: SCHOPNOST VYJÁDŘIT PODEZŘENÍ NA POHYBOVÝ PROBLÉM U DÍTĚTE V KOJENECKÉM VĚKU Vyučující: Bc. Věra Kováčiková, Mgr. Blanka BeranováV květnu jsme absolvovali poměrně náročný a informacemi nabitý dvoudenní seminář v Olomouckém rehabilitačním centru. Přednášky byly prokládány ukázkami na videu a prezentacemi živých dětí. Všem se nám velmi líbil a pro naši práci nás nesmírně obhatil.
 4. SEMINÁŘ KENNY ZLÍN na SolániV záři jsme se vypravily na dva dny do hotelu KOH-I-NOOR, kde se uskutečnil náš vnitřní seminář. Náplň byla zajímavá. Mgr. Magda Gálíková nás seznámila teoreticky a trošku i prakticky s pojmem BAZÁLNÍ STIMULACE. Díky paní doktorce MUDr. Evě Kalabusové jsme se dozvěděly NOVNKY V PEDIATRII hlavně v oblasti očkování dětí, sledování růstu a kojenecké výživě. Paní Sekulová z firmy WELEDA nám představila výrobky. Také jsme se příjemně relaxovaly na masážích a trošku zasportovaly při spiningu.
 5. ZLÍNSKÁ ČTYŘKA – pediatrické dny v LuhačovicíchV listopadu jsme se vypravily do Luhačovic na seminář pro pediatry a dětské sestry. Mezi nejzajímavější přednášky patřila přednáška rehabilitačního centra Corpus – ŠIKMÝ KRK, dále pak MUDr. R. Uhláře – ORTOPEDICKÉ VADY U DĚTÍ a p.prim. MUDr. Pešáka – VYŠETŘENÍ SRDCE U NOVOROZENCE.
 6. ŠKOLENÍ INSTRUKTOREK

  Proběhlo několik jednodenní školení a konzultací novinek metodiky v oblasti:

  • plavání ve vaničkách – PLAVÁČEK
  • plavání v bazénu – VODNÍČEK
  • cvičení a programy – BROUČEK A KDO SI HRAJE ….

NOVINKY 2006:

 • NOVÉ PROSTORY miniškoličkyV září jsme otevřeli v budově Regina nové prostory pro naše miniškoličky. Dětem a tetám se tam moc líbí a chodí tam rádi. Je to tam malé – útulné – čisté …..
 • NOVÁ SPOLUPRÁCE: S MUDr. Evou Kalabusovou(privátní dětskou lékařkou), která nám pomáhá odpovědět na spoustu dotazů a seznamuje nás s novinkami v oblasti pediatrie.

  Ve spolupráci s Centrem ranné péče EDUCO Zlín, jsme udělali pro děti ukázkové lekce cvičení a ukázkové lekce plavání na víkendovém soustředění v centru KENNY.

  V listopadu jsme měly společnou výstavu a prezentaci naší činnosti v prostorách Krajského úřadu Zlín.

 • OPRAVY V KENNY:

  V měsíci červenci proběhly nákladné opravy v centru KENNY, máme nové:

  • PODLAHY v herně (maminky si jí moc chválí) a šatnách u bazénu.
  • SPRCHY, ty se sice maminkám zpočátku vůbec nelíbily, bohužel nejsou tak pohodlné jako ty původní, ale šetří nám spotřebu vody až o polovinu a vzhledem k zvýšení ceny je to jedna z možností jak udržet kurzovné na stejné ceně.
  • TOPENÍ a VZDUCHOTECHNIKU jsme museli vyměnit za nové, neboť nám po čtyřech letech vypovědělo službu a to díky vysoké vlhkosti v prostorách.

1993 – 2005

NEKKY v letech 1993 – 2005

JAK A KDY TO VLASTNĚ VŠECHNO ZAČALO?

Tady je stručný přehled:

1993

Ve Zlíně zahajuje aktivní činnost Baby club Kenny – Třinec paní Evy Kiedroňové, autorky metodiky plavání kojenců a batolat.

Mnohé instruktorky i maminky si pamatují první kurzy plavání, které probíhaly v Městských lázních vždy ve středu odpoledne a sobotu dopoledne. Pro tyto lekce byl využíván dětský bazén a namísto vany sloužila velká „káď“ v sušárně pánské šatny, což komplikovalo převlékání přítomných tatínků.

Počty dětí ve skupinkách se pohybovaly kolem 12 dětí.

1994

„Plavání“ v kádi bylo nahrazeno plaváním ve vanách vodoléčby, což umožnilo rozšíření lekcí a počtu dětí. Začalo se plavat i v neděli dopoledne.

1998

Programové složení práce s dětmi se rozšiřuje o cvičení dětí „na souši“ v sále Kulturního domu (FLIPU).

1999

Stále vzrůstající zájem rodičů o plavání dětí vyžaduje zásadní změny stávající struktury Baby clubu Kenny – Třinec.

Dochází k osamostatnění jednotlivých regionálních center. Zlínské centrum přechází na dlouholetou pracovnici Baby clubu Kenny – Třinec – Bc. Kateřinou Francovou. Spojení s původní firmou pak zůstává formou uzavřené franchisingové smlouvy z důvodu jednotné koncepce této činnosti.

Následně je zahájeno dopolední plavání dětí ve vaničkách v prostorách střediska rehabilitace na Kútech.

2000

Bc. Kateřina Francová pronajímá a rekonstruuje půdní prostor na Lešetíně. Vzniká tu malá herna pro děti a místnost s vanou, která již začíná odpovídat jejím představám o práci s těmi nejmenšími. V nových prostorách se zahajují také nově koncipované programy jako „Brouček“, „Kdo si hraje nezlobí“ a „Šikulka“.

Vedle stávajících pronájmů v Městských lázních dochází k rozšíření o bazének na vodoléčbě a větší děti – „Delfínci“ se přesouvají do 50 m bazénu.

2001

Začínají se organizovat první tzv. miniškoličky.

Stále narůstající zájem o naši činnost vede k závěru, že je nutné vytvořit ucelené centrum, ve kterém by mohly být činnosti poskytovány uceleně a v jedněch prostorách.

Vzniká záměr vybudovat Centrum v dosud málo využívaných prostorách Městských lázní.

2002

V Městských lázních vybudovaném CENTRUM Baby clubu Kenny Zlín. Díky vstřícnému postoji Statutárního města Zlín a jeho podpoře realizovat předložený záměr byla provedena ve spolupráci se společností STEZA, spol. s r.o., firmou Vinter a společností Centroprojekt, a.s. rekonstrukce nevyhovujících prostorů v přízemí pětadvacítky. Zdařilý návrh interiéru zpracovala Ing. arch. Eva Bánovská. Rekonstrukce byla náročná, ale firmy ji zvládly za rekordních šest měsíců.

Uvedení CENTRA do provozu pak umožnilo rozvoj dalších služeb poskytovaných rodičům, ale zejména dětem a to na podstatně vyšší úrovni odpovídající, ale často i převyšující současné požadavky.

2003

Díky otevření nového centra se podstatně rozšířily kapacity ve všech nabízených programech. Mohlo tak být uspokojeno mnohem větší množství zájemců než v předešlých letech. Byl zahájen program cvičení s miminky. BC Kenny se tak stalo I. speciálním kojeneckým centrem na Moravě.

2004

Stále častěji se na nás začaly obracet čerstvé maminky s žádostmi o radu v oblasti péče o jejich novorozená miminka. Vznikla tak myšlenka vytvořit kurz praktické péče o dítě pro těhotné maminky a pomoci jim tak, lépe se připravit na své budoucí poslání.

Začaly probíhat kurzy plavání pro pokročilejší děti ve 25m bazéně městských lázní.

S větším bazénem vznikly i větší nároky na instruktory v oblasti první pomoci. Všichni proto ihned absolvovali školení vodní záchranné služby.

2005

Byla navázána spolupráce s Centrem ranné péče EDUCO Zlín formou kurzů plavání handicapovaných dětí.

Vznikl nový program s názvem „něžná náruč rodičů“, zaměřený na cvičení a správnou manipulaci s dítětem od 2 týdnů do 5 měsíců věku.

Historie NEKKY trochu jinak (prezentace z roku 2008)