Nekkywood

2008 – Nekkywood

ZPRAVODAJSTVÍ Z NEKKYWOODU

Den 1.

Letos jsme se rozhodli ukázat dětem jak se „TOČÍ FILM“. Cílem programu je vymyslet scénář, naučit se ho, vytvořit si kostýmy a kulisy.

PŘÍJEZD dětí byl velmi živý – hudbu i uvítací proslovy bylo slyšet až na Čartáku:-) Vstupní CASTING letos rozhodil i zdatné „mazáky“, byl nejen plný rozpaků ale i obav ze strany přijíždějících herců. V některých případech za děti zaskočily maminky, aby zachránily pro sebe týden volna a nemusely si děti odvézt zpátky domů. Producentka – KATKA a režisér – MARTIN, ale nikoho zpět neposlali a našli roli pro všechny.

Po VEČEŘI jsme se všichni sešli na slavnostním nástupu, na kterém jsme uvítali nové děti (daly si tradičních „deset“ = 10 dřepů) a pokřtili jsme také nového instruktora LAĎU taktéž tradiční koupelí v bazéně s „deseti“. Pak jsme s tetou MIRKOU a PAVLÍNOU zaběhli ochutnat letošní úrodu borůvek.

Strejda MARTIN (sporťák) ukázal novým klukům, jak se hraje fotbal z kopce (na sjezdovce), kam až doletí lítající talíř a jak se přesunují kaskadéři.

Na večerním MEETINGU v herně nám REJŽA vysvětlil, jak se bude točit film, co je to N-faktor a další důležité věci – např. kdy bude diskotéka, pohádkový les, filmový kvíz …. Večer jsme zakončili písničkami a naší loňskou hymnou: „Vesele, vesele dělník do továrny jde …“

Porady oddílů proběhly na pokojích a po VEČERCE (22.00) utichl celý NEKKYWOOD.

[Galerie nebyla nalezena]

 

Den 2.

Asi nás včera sporťák pěkně unavil, neboť jsme vstávali až kolem sedmé hodiny. Budíček byl dnes v 7.30 a rozcvičku vedl LAĎA.

1. ODDÍL začal dopoledne trénovat svou pohádku.

2. a 3. ODDÍL se vypravil do Austrálie (vzpomínka na loňskou cestu kolem světa) postavit letní kino.

Nejzkušenější kulisáci ze 4. ODDÍLU se vrhli na přípravu a stavbu scény pro nejmenší.

Musíte uznat, že se jim to fakt moc povedlo.

POLEDNÍ klid byl dnes velmi krátký, byly zahájeny přípravy na N-faktoru. Kvalita soutěžících je na vysoké úrovni a počet přihlášených se začal velmi rychle rozrůstat, a tak sázka na vítěze je nejistá.

Dopisy od rodičů předával SHREK, neboť v Nekkywoodu nejsou pošťáci, ale pohádkové postavičky. Už se všichni moc těšíme, kdo přinese poštu zítra.

ODPOLEDNE jsme si museli získat vstupenky na večerní LETNÍ KINO. První oddíl začal natáčet svou pohádku.

Loučíme se a snad bude čas se ještě jednou ozvat.

 

Z letního kina se nám v pondělí stalo ZIMNÍ KINO, neboť venku začalo pršet, ovšem film „Ať žijí duchové“ a pravý filmový popcorn neměli chybu.

 

DEN 3. úterý – „POHÁDKOVÝ DEN“

Dopoledne musel první oddíl dotočit svůj film, druhý oddíl si připravoval kostýmy, trénoval tanečky a vzhledem k nejistému počasí začali natáčet místo poledního klidu. Třetí oddíl si chystal kulisy na zítřejší natáčení.

Odpoledne si čtvrtý oddíl pro všechny připravil CESTU POHÁDKOVÝM LESEM, při zastávkách u Popelky, Kovboje, Pipi punčochaté, nebo v Bufetu na ½ cesty musely děti plnit úkoly a sbírat body na kartičku. Závěrečné stanoviště bylo na Čartáku, kde jsme si všichni dali zmrzlinu a sotva jsme to stačili před deštěm doběhnout do chaty.

Večer si pro nás připravil REJŽA filmový kvíz, museli jsme hádat pohádky a filmy podle názvů, písniček, melodií a ukázek. Bylo to moc fajn a skvěle jsme se pobavili.

 

DEN 4. středa – „DEN VE ZNAMENÍ N-faktoru“

Počasí je spíše aprílové, tak to tady dnes občas vypadalo jak při nácviku na nějakou bojovou hru: ven – do chaty, mikiny-trička, gumáky-tenisky….

První a druhý oddíl měl sportovní dopoledne s florballem, pétanquem, gumou … a taky borůvkama. Třetí oddíl se účastnil herecké školy a čtvrtý oddíl hledal vhodná místa a kulisy pro svůj film.

Odpolednem neustále pokračovalo aprílové počasí. A tak jsme se všichni moc těšili na večerní program.

Ještě před počátkem pěvecké soutěže propukly náročné přípravy. Holky se chtěly co nejvíce zalíbit, a proto sháněly odborné líčení a rady týkající se jejich připraveného oblečení. Nakonec se všichni konečně nachystali a show mohla začít.

Do soutěže N-faktor se přihlásilo celkem 13 soutěžících. K velkému potěšení šéf-producentky Katky si hned tři soutěžící vybrali písničku Heleny Vondráčkové (Dlouhou noc a Sladké mámení). Atmosféra byla perfektní, diváci si připravili i povzbuzující transparenty, moderátor – rejža MARTIN pomohl svým citlivým a profesionálním přístupem soutěžícím ke skvělým výkonům. Obecenstvo nejen tleskalo, zpívalo, ale i tančilo. SMS hlasování rozhodlo o pořadí. První místo a obrovský aplaus získal ŠTĚPÁN, druhé místo ANETKA H. a na třetím místě se umístilo duo DODA a LUCKA.

Následující DISKOTÉKA měla takové grády, že si mohli zatančit i v okolních chatách.

Večerka byla až ve 23.00, kdy asi budeme vstávat?

 

DEN 5. čtvrtek – „BAZÉNOVÝ DEN“

V 7:45 spali i naše vyhlášené ptáčata Pavlík R. a Kája H. Asi se včera pěkně utancovali, protože na rozcvičce se všichni jen ploužili a v jídelně to pak dospávali. Čtverka šla trénovat na natáčení a ostatní se sbalili na bazén. Bohužel, cestou jsme se dozvěděli, že na Soláni neteče voda, tak jsme se vydali na PROVIZORNÍ BAZÉN. Zaplavali jsme si ale perfektně, zopakovali jsme si prsa, kraul, znak a nejlepší bylo lovení puků a kraulové obrátky.

Odpoledne jsme měli orientační běh a večer táborák se stezkou odvahy po světluškách.

Jak už jsme se zmínili v minulé reportáži, u nás v NEKKYWOODU nenosí poštu obyčejní pošťák, ale vždy k nám zavítá nějaká pohádková postavička. SHREKOVI se u nás moc líbilo, tak k nám s dopisy poslal i svou milou princeznu FIONU. Dopisy jsme ovšem nedostali zadarmo – Fiona jako správná drsňačka z bažiny nás prozkoušela z „grkání, dloubání v nose či uchu, prdění…“ :-) )

Dneska se k nám cestou na festival v Karlových Varech zastavila „megasuperhyperpopulární a světově známá“ filmová star, která k nám přiletěla helikoptérou až z dalekého Hollywoodu!!

 

THE END

Tak už jsme opět všichni v pořádku zpátky doma a vzpomínáme, jak krásně jsme se Nekkywoodu měli. Již nyní můžeme říct, že se historicky první „nekkácký“ tábor povedl a nezbývá, než se těšit na další rok!

V průběhu filmového týdne v prostorách studia Nekkywood na Soláni jsme měli možnost nakouknout do světa filmového průmyslu. Doslova na vlastní kůži jsme pocítili, jaké je to být filmovou hvězdou, o kterou se starají maskérky a kostymérky a kterou pak na natáčecím place komanduje režisér :-) . Mnozí z nás si vyzkoušeli výrobu kulis či filmových triků a některým byla dokonce svěřena role kaskadéra!

Spoustu legrace jsme si ale užili i při dalších aktivitách, jakými byla např. tradiční stezka odvahy, při níž nám na cestu z lesa zpátky do chaty svítily pohádkové světlušky, táborák spojený s opékáním špekáčků, orientační běh lesem, při kterém se zapotily i mnohé tety či sportovní odpoledne, kdy nás sporťák Laďa učil hrát golf!

V pátek dopoledne se na nás konečně usmálo počasí a přišla řada i na slibované řádění v bazénu. Holky vytáhly dvoudílné plavky, kluci zasedli do poroty a začala pravá letní módní přehlídka na improvizovaném molu vedle bazénu. Pak už se programu ujali oba Martinové a všechny povinně v bazénu vymáchali.

Milým zpestřením pátečního odpoledne byla návštěva cimbálové muziky ze sousedního tábora, se kterou si na závěr zazpívaly nejen Hanička s Terezkou ale i celý tábor.

Závěrečný večer na Soláni patřil filmovému festivalu a předávání prestižních Nekkarů. Po červeném koberci vstoupila do projekčního sálu porota složená z celebrit a my tak měli možnost přivítat na snowboarďáky Jirku Mádla a Vojtu Kotka a hvězdy pěveckého nebe Helenu Vondráčkovou a Ewu Farnou!

Ti všichni pak rozhodovali o tom, kdo získá Nekkara za nejlepší herecký výkon v hlavní a vedlejší roli. Ewa Farna ještě před samotnou projekcí soutěžních filmů pokřtila naše táborové DVD jak jinak než táborovým čajem.

O tom, kdo získá Nekkara za nejlepší film, ale rozhodovali děti samy. Za bouřlivého potlesku si hlavní cenu festivalu odnesl 1. oddíl za svůj film „O budce, budečce“!

Po skončení ceremoniálu se všichni hosté festivalu včetně celebrit, filmových producentů, kameramanů a režisérů odebrali na závěrečný filmový večírek, na kterém šampaňské teklo proudem a tančilo a zpívalo se do pozdních ranních hodin :-) .

Na závěr je třeba ještě jednou poděkovat našemu kameramanovi a rejžovi Martinovi, bez kterého by naše úžasné filmy v tak krátké době nevznikly! Marťo, dík!